На Львовщине остановили строительство

08 июня

Чужого не приймають, а свого нікуди вивозити. Миколаїв ― одне із міст, які погодились приймати львівське сміття згідно з меморандумом. В обмін на це Львів мав би надавати кошти, а інвестор упорядковувати місцевий полігон. На сміттєзвалищі навіть розпочали перші роботи, та на початку літа усе зупинилося.

Стихійному сміттєзвалищу поблизу Миколаєва понад 50 років. За висновком держекоінспекції, подальше захоронення відходів тут неможливе. Термін спливає у вересні. Районний центр продукує 17 тонн непотребу на добу. Аби й надалі приймати сміття, полігон потребує рекультивації.

«Приписи екологічної інспекції та саме поводження з відходами призводить до того, що їх накопичення просто забирає площу, призводить до того що ми не маємо куди сипати своє сміття», ― скаржиться міський голова Миколаєва Андрій Щебель.

Орієнтовна вартість рекультивації ― мільйон доларів. Таких коштів у Миколаєві немає. Їх готовий надати обласний центр в обмін на можливість вивозити сюди власні відходи. Схема проста: Львів виділяє кошти, Миколаїв наймає інвестора, який паралельно із рекультивацією утилізовує львівський непотріб.

«Позиція Львова є прозора, в межах меморандуму Миколаїв мав приймати 60 тонн на добу і отримати 13,2 млн гривень до кінця року, з яких 30% дає область і 70% місто Львів», – пояснює заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Підпис миколаївського мера Андрія Щебеля стоїть під меморандумом про прийом львівського сміття. На початку квітня уклали угоду з інвестором, який на сміттєзвалищі розпочав перший етап робіт. Однак на сесії Миколаївської міськради депутати приймають рішення визнати угоду нечинною, хоча зробити це може лише суд.

«Найперше обурило те, що угода підписана без будь-яких громадських слухань, без рішення сесії, угода була прописана на коліні, відповідно був якийсь «договорняк», нагнули міського голову, а він думав, що так само нагне громаду», – каже депутат Миколаївської міськради Михайло Галущак.

Інвестор «ЕКОТЕХ» роботи на полігоні припинив.

«Ми розпочали роботи 10 квітня, у плани входило зробити земельні колодязі, поставити ваги, зробити відеонагляд 24 години онлайн, щоб миколаївчани змогли бачити, які машини привозять», – розповів власник компанії-інвестора Богдан Михалусь.

Долю полігону вирішуватимуть на наступній сесії Миколаївської міськради у п'ятницю.

Нагадаємо, 21 квітня 19 міст області підписали меморандум про утилізацію львівського сміття на своїх полігонах. Однак станом на сьогодні приймають його лише чотири майданчики.

Похожие статьи

Жители Радехова позволили австрийцам строить

Во вторник, 6 июня, в Радехове, что на Львовщине, состоялось..

  В сентябре 2017 кинофестиваль Docudays UA выпустит в..

В планах Кличко - создание сети велотрасса протяженностью 600 км..

Коммунальное предприятие «Житлоинвестбуд-УКБ» завершило..
Кухонная мебель
Умный дом. Передовые технологии
О самых передовых разработках, ипользуемых в системе умный дом...
Как восстановить барные стулья?
Удивительно легко переоборудовать барные стулья...
Правильное применение теплых полов
Статья о том, где тёплые полы применяются, классификация и преимущества...
Мебель для гостиной
Laminatart - Правила выбора ламината

Laminatart - Правила выбора ламината

Правила выбора ламината..
Тренд на современные диваны в интерьерах.

Какие же тренды на современные диваны в интерьерах ждут нас в 2020 году? В первом полугодии 2019 года..
Интерьер в стиле прованс: элегантная простота

Интерьер в стиле прованс: элегантная простота

Прованс – стиль французской провинции полный романтики южного солнца, теплого моря, лавандовых полей..
1 2 3 4 5 6 7 8 9